هوشمند سازی ساختمان isparo

پرسشهای متداول  آکادمی زبان سفیر گیلان

پرسشهای متداول آکادمی زبان سفیر


سوالات متداول


برای اینکه بدانید در هر کدام از واحدها در چه ساعاتی می توانید تحصیل کنید ، نخست باید تعیین سطح شوید . قبض تعیین سطح هر متقاضی در کلیه واحدها معتبر بوده و پس از گذشت 3 ماه از تاریخ صدور ، از درجه اعتبار ساقط می گردد . مدارک لازم چهت ثبت نام عبارتند از یک قطعه عکس3×4، یک برگ کپی شناسنامه ، فرم تکمیل شده تقاضای ثبت نام و البته مبلغ شهریه . جهت رفاه حال متقاضیان ، مبلغ شهریه در محل واحد دریافت می شود و نیازی به مراجعه به بانک نیست . جهت اطلاع از کتاب های مورد نیاز ، تاریخ شروع و پایان ترم ها ، مبلغ شهریه و انواع دوره ها برروی لینک های مربوطه کلیک کنید
کتاب جدید به گونه ای طراحی گردیده که هر Unit می بایست در 4 جلسه تدریس شود و این سیستم جدید نیاز های جدید دانشجویان را برآورده می کند بعنوان مثال: افرایش سرعت در یادگیری – فارغ التحصیل شدن در زمان کوتاهتر و صرفه جویی در وقت با توجه به پوشش دادن 8 ترم در یکسال
در سیستم جدید یکسری از موارد آموزشی بصورت Quiz در بخشهای گرامر و لغت بصورت Online در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد که این امر به یادگیری هرچه بهتر زبان آموزان کمک می نماید. لازم به ذکر است خدمات فوق برای دانشجویان غیر سفیری با دریافت هزینه همراه خواهد بود.
با توجه به نیاز سنجی و نظر سنجی که از برخی زبان آموزان در ترمهای مختلف انجام شد، اکثر دانشجویان درخواست داشتند تا زمان بیشتری را بر روی بخشهای Speaking و Listening داشته باشند. لازم به ذکر است درصورتیکه زبان آموزان تمایل به مطالعه کتابهای داستان داشته باشند می توانند آنها را از کتابفروشیهای واحد خریداری و بصورت Self-Study استفاده نمایند. در خصوص فیلمهای آموزشی نیز کلیپهای 3 الی 5 دقیقه ای بصورت آنلاین (Footage) مربوط به دروس کتاب در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.
سفیر سالی یکبار در مهر ماه شهریه ها را افزایش می دهد که این امر مصادف با تغییر کتاب جدید در ماه مهر نیزگردیده است. لازم به ذکر است 16 جلسه ای شدن هر ترم به دلیل تغییر سیستم آموزشی سفیر است و ارتباطی به افزایش شهریه ندارد. در سیستم جدید فعالیتهای آنلاین نیز در کنار سایر فعالیتهای کلاسی گنجانده شده است. دوره های مبتدی و میانی سفیر در سیستم گذشته 23 ترم و در سیستم جدید 16 ترم می باشد که دانشجویان با گذراندن کلیه سطوح در سیستم جدید هزینه کمتری را نسبت به گذشته پرداخت می نمایند.
  • در سیستم قدیم 23 ترم (حدود 4 سال) طول می کشید تا دانشجو به سطح UI رسیده و آنرا به اتمام برساند ولی در سیستم جدید زمان رسیدن به این مقطع در 16 ترم (حدود 2سال) خواهد بود و درصورتیکه کلاسها فشرده باشد طول دوره به یکسال و برای دوره فوق فشرده به 4 ماه کاهش می یابد.
  • کوتاهتر شده طول ترم
  • تدریس تعداد Unit های بیشتر در هر ترم (3 درس)
  • تمرکز بیشتر بر روی بخش Speaking
  • Hybrid شدن سیستم (اضافه شدن خدمات آنلاین)
  • به روز بودن تاریخ نشرکتاب (2014)
  • داشتن بخشهای Listening بیشتر
  • مطالب و مباحث به روز تر و از بین بردن ترس دانشجو در زمان Speaking
  • وجود موارد استخراجی از ویدئوهای کتاب
با توجه به نیاز سنجی انجام شده از دانشجویان و نیاز آنها به تسریع در یادگیری، نیاز به تغییر در تمرکز از روی آموزش به یادگیری زبان آموزان و استفاده از تکنولوژی به روز سفیر، سیستم Hybrid پاسخگوی نیازهای فوق می باشد.
به منظور ارتقا توانایی های گفتاری، نوشتاری و شنیداری زبان آموزان، سفیر کتاب Touchstone2((2014 را تدریس مینماید.
کتاب Touchstone،Skill محور بوده و بر روی هر چهار مهارت(Reading،Writing،Speaking،Listening) بخصوص Speaking تأکید می نماید.
به روز رسانی موارد آموزشی; مطالب و ابزارهای آموزشی از مهمترین دغدغه های کارشناسان آموزش زبان می باشد که سازمان سفیر همواره به دنبال انتخاب مناسب و به روز بوده و خوشبختانه با اعتماد به دانشگاه Cambridge کتاب Touchstone2 (( 2014 براساس استانداردها، یکی از معتبرترین در دانشگاه های بریتانیا نگاشته شده است.
سطوح Elementary – Pre-Intermediate- Intermediate و Upper-Intermediate (سطوح مبتدی و میانی)هر کدام در 4 ترم، جمعا 16 ترم آموزشی و دوره های پیشرفته (Advanced) هر کدام 6 ترم که مجموعا 18 ترم می باشند.
هر Unit خود شامل چندین بخش می باشدکه بدلیل اهمیت مطالب تدریس شده، میزان بالای مطالب در هردرس، نیاز به تمرین و تکرار بیشتر و همچنین کار شدن کتاب جانبی Word Skills، در کنار کتاب اصلی، تعداد Unitهای مشخصی برای تدریس در هر سطح در نظر گرفته شده است .
در سیستم جدید Touchstone2 خیر. بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته از زبان آموزان و عدم علاقه اکثریت به کتاب های داستان و از آنجا که در کلاسها بیشترین وقت به Speaking اختصاص می یابد، به صورت سیستماتیک وقت گذاشته نمی شود ولی کلیه کتاب داستانها در کتابفروشی واحد موجود می باشد و دانشجویان می توانند جهت مطالعه شخصی آنها را خریداری کرده و به عنوان Extensive Reading (مطالعه خارج از کلاس) از آنها استفاده نمایند.
دوره های آنلاین مرتبط با بخشهای مختلف کتاب بصورت کاملاً اختیاری برای آن دسته از زبان آموزانی که دسترسی به اینترنت دارند می باشد.

سطح


با توجه به اینکه یادگیری زبان دوم نیاز به تمرین فراوانی دارد، چنانچه زبان آموزان موراد آموزش داده شده را بخوبی تمرین نمایند در سطح Pre-Intermediate قادر به صحبت کردن می باشند.
به ترتیب سطوح Elementary(101-104) ، Pre-Intermediate(201-204) ، 301-304)) Intermediate Upper-Intermediate (401-404) و دوره های Advanced (501-606) و سطح CPE (CPE1-CPE6
تا جلسه چهارم هر ترم با توجه به نظر استاد و تأیید مدیرآموزش واحد این امکان وجود دارد.

مدرک


بله، پس از اتمام دوره Upper-Intermediate(404 ( و Advanced((606 گواهی فارغ التحصیلی به زبان آموزان اعطا می شود، همچنین در صورت نیاز، زبان آموزان می توانند پس از اتمام هر ترم گواهی تحصیلی درخصوص پایان همان ترم را تقاضا کنند تا برایشان صادر گردد.
بدون شک، دانش آموختگان مؤسسه سفیر گفتمان، معتبرترین مهر تأیید بر عملکرد استثنائی سیستم آموزشی آن و حاصل پشتکار زبان آموزان و کادر آموزشی کارآمد مؤسسه هستند و با این حال زبان آموزان می توانند پس از اتمام هر ترم گواهی تحصیلی دریافت نمایند ولی این مدرک معادل IELTS یا TOEFL نمی باشد.
مدرک فارغ التحصیلی سفیر در برخی کشورها معتبر است زیرا مؤسسه سفیر گفتمان در سال 2008 از بین دیگر مؤسسات معتبر زبان در ایران به عنوان تنها مرکز مجاز و انحصاری OTA در ایران از طرف دانشگاه آکسفورد برگزیده شده است.
بدلیل تفاوت در سطح بندی آموزشگاههای مختلف، زبان آموزان بایستی تعیین سطح شوند.
از آنجا که مدرک تحصیلی نیاز به مهر و تأئید مدیر مربوطه در دفتر مرکزی دارد، به همین دلیل باید در دفتر مرکزی صادر گردد.
بله. روند شرکت دانشجویان در ترم های مختلف در این کلاسها به شرح زیر می باشد:
5 ترم F.D برای دوره های Elementary ، Pre Intermediate ، Intermediate ، Upper-Intermediate و Advanced برای دانشجویان در نظر گرفته شده است .
103-104-201-202 Free Discussion Elementary
203-204-301-302 Free Discussion Pre-Intermediate
303-304-401-402 Free Discussion Intermediate
403-404 Free Discussion Upper- Intermediate
506 تا 501
606 تا 601
CPE1-CPE6
Free Discussion Advanced

تعین سطح


بله، هدف از تعیین سطح، سنجش سطح زبانی متقاضیان ثبت نام و ارائه مشاوره آموزشی می باشد و یکی از ملزومات ثبت نام در سفیر به شمار می آید. (در واحدهای فرانسه نیز برای شروع از ابتدا نیاز به تعیین سطح و مشاوره آموزشی می باشد.)
بدلیل اینکه دور بودن از فضای آموزشی به مدت 3 ماه منجر به فراموش نمودن مطالب آموخته شده می شود، نیاز به تعیین سطح مجدد دانشجو می باشد. ( از تاریخ فاینال آخرین ترم که نمره قبولی آن ثبت شده باشد تا تاریخ اقدام به ثبت نام، نباید 90 روز (با توجه به 31 روزه بودن برخی ماه ها بهتر است 90 روز مطرح شود) بیشتر گذشته باشد.
سؤالات مرتبط با مکالمات روزمره زبان انگلیسی با توجه به مطالب ارائه شده در سطوح مختلف کتاب که نشان دهنده سطح دانشجو باشد.
بدلیل منطبق نمودن سطوح نوجوانان با بزرگسالان.
از زمان تعیین سطح تا زمان ثبت نام 90 روز.
بلی، جهت تعیین زمان دقیق برای ثبت نام دانشجو و پیشگیری از تداخل زمان های تعیین سطح، مراجعه کنندگان بایستی با مراجعه حضوری، تماس تلفنی و یا از طریق سایت سفیر وقت تعیین سطح را از پیش تعیین نمایند.
جلسه هشتم ترم،(نیم ساعت آخر) امتحان میان ترم و جلسه شانزدهم ترم، امتحان پایان ترم برگزار می گردد.

امتحانات


آزمون های میانترم و پایانترم جنبه ارزشیابی دارد و جنبه آموزشی و یادگیری در آزمونها مورد تایید نیست. علاوه بر آن اساتید از طریق فرم feed back نقاط ضعف زبان آموزان را به ایشان یادآوری می کنند، ارائه پاسخ سؤالات از نظر امنیت نگهداری سؤالات را به خطر می اندازد.
از آنجا که امتحانات سفیر جنبه ارزشیابی دارند و نه یادگیری، امکان بازنگری پاسخنامه توسط دانشجو وجود ندارد اما زبان آموزان می توانند از طریق فرمهای Feed back که توسط اساتید تکمیل می شود از نقاط ضعف خود مطلع شوند
بخش قابل توجهی از نمرات هر ترم به فعالیت کلاسی و صحبت نمودن در کلاس اختصاص داده شده است وبا برگزاری آزمون های کتبی، سایر مهارت های زبان آموزان نیز سنجیده می شود.
هر ترم شامل 16 جلسه 1 ساعت و نیم می باشد که امتحان میان ترم در نیم ساعت آخر جلسه هشتم و امتحان پایان ترم در جلسه شانزدهم برگزار می گردد. در سطوح تخصصی و پیشرفته (ترم 501 به بعد) در کلاسها امتحان میان ترم برگزار نمی گردد و دانشجویان در هیچ سطحی مردود نمی شوند. پس از پایان هر کتاب و گذراندن حداقل 4 ترم از 6 ترم در هر کتاب و با میانگین 70 به بالا می توانند به مقطع بعدی ارتقاء سطح پیدا کنند .در غیر این صورت می بایست در آزمون های جامع دوره های تخصصی و پیشرفته شرکت نمایند و در صورت قبولی به مقطع بعدی بروند.
4 جلسه 1 ساعت و نیم در هر ترم 16 جلسه ای
در هر ترم 3 UNIT درس داده می شود که 1 و نیم unit در هر امتحان میان ترم می آید(تا آخرLesson B) و از کل 3 unit در امتحان پایان ترم امتحان گرفته می شود.
بله در TYPE A سوالات Touchstone2 خیر ولی در آینده و با طراحی سایر سوالات
در TYPE A خیر ولی در سایر تایپ های سوالات OWS نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اساتید


تمام اساتید با گذراندن دوره TTC از دپارتمان جذب اساتید برگزیده می شوند و همگی در طول همکاری با سفیر OJT های مختلف را می گذرانند و در طول هر ترم Observe های متعدد از طریق مدیر آموزش صورت می گیرد از این رو کلیه اساتید آکادمی سفیر گفتمان از سطح استاندارد یکسان در تدریس برخوردار می باشند.
TESOL – مدرک TTC سفیر و مدارک CELTA،KELTT و IELTS را دارا می باشند. مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر
خیر، کلیه کلاسها بصورت گروهی برگزار گردیده و موسسه هیچ مسئولیتی در قبال معرفی استاد خصوصی را نمی پذیرد. دانشجویان می توانند درخواست خود را غیر از ساعت ارائه شده از طریق فرم مربوطه اعلام نمایند، پس از بررسی با توجه به زمان های آزاد اساتید، میزان فضاهای خالی و صلاحدید مدیر آموزش این امکان وجود دارد.
در صورت مشخص بودن نام استاد کلاس، این امکان وجود دارد ولی گاهی ممکن است اسامی اساتید به دلایلی تا آخرین لحظه وارد نشده باشد. دانشجویان می توانند از طریق تکمیل نمودن فرم انتقادات، پیشنهادات درخواست خود را اعلام نمایند تا مدیرآموزش اقدامات مقتضی در خصوص رفع مشکل را مبذول نمایند، این مشکل می تواند از طریق Observe کلاس استاد و رفع مشکلات Teaching وی صورت گیرد.
اساتید در جلسات بعد از میانترم و قبل از پایانترم به تمامی دانشجویان کلاس بازخورد آموزشی در خصوص روند تحصیلی ارائه داده و نقاط ضعف و قوت آنان را گوشزد می نمایند.
در روشهای تدریس اساتید هیچگونه تفاوتی وجود ندارد چرا که همگی یک دوره آموزشی مشابه را گذرانده اند و از یک Progress Chart یکسان پیروی می کنند .

شرایط کلاس ها


بر اساس استانداردهای آموزشی زبان حداکثر ظرفیت کلاس در دوره های Elementary و Pre-Intermediate 1 هجده نفر و دوره های Intermediate به بالا حداکثر 13 نفر می باشد.
کلاس های در طول هفته سفیر، روزهای زوج و فرد از ساعت 08:00 تا ساعت 20:00 و در برخی از واحدها تا ساعت 21:45 برگزار می گردند و نیز کلاس های یک روز در هفته (پنج شنبه و یا جمعه) از ساعت 08:00الی13:00 و یا 13:30الی18:30 برگزار می شود.
اساس آموزش سفیر بر روی مکالمه است ولی در کنار آموزش مکالمه، توضیحات لازم در مورد تمام نکات گرامری نیز داده می شود.
اساس سیستم سفیر آموزش مکالمه می باشد و در برخی واحدها نیز کلاسهای منحصرا Free Discussion نیز برگزار می گردد.
خیر ولی جلسات آموزشی وجود دارد که به صورت منظم و اختصاصی در سینما تک برگزار می شود.
خیر، بدلیل اهمیت فعالیت گروهی و نیز اختصاص بخش قابل توجهی از نمره کل به فعالیت کلاسی، زبان آموز باید حتماً در کلاس حضور داشته باشد.
خیر، جهت برقراری نظم در کلاس ها تنها زبان آموزانی که نام ایشان در لیست کلاس ثبت شده است مجاز به شرکت در کلاس می باشند، زیرا با حضور یک دانشجوی خارج از ظرفیت در کلاس نارضایتی از طرف زبان آموزان اعلام میگردد.
طبق تقویم آموزشی زمان بندی، 2 ترم فشرده 1 و 2 معادل زمان بندی 1 ترم عادی می باشد لذا بدلیل ضرورت انطباق زمانی این دو نوع کلاس به اجبار بین 2 ترم فشرده 1و2 نمی توان تعطیلی در نظر گرفت.
بله، تقویم آموزشی در تمامی کلاسها و بخش اداری واحدها نصب می باشد.
در راستای احترام به زبان آموزان و نیز افزایش بازدهی و یادگیری ایشان و عدم بالا بردن تعداد دانشجویان در هر کلاس ظرفیت مشخصی در نرم افزار ثبت نام برای سطوح مختلف تعریف شده است که امکان اضافه نمودن به این ظرفیت وجود ندارد، مضافاً برنامه ثبت نام چنین امکانی را به کاربر نمی دهد.

ترم ها


در هرسال 8 ترم ترمیک که مدت زمان آن یک ماه و یک هفته و 16 ترم فشرده که هرترم حدود 2 هفته می باشد برگزار می گردد.
64 جلسه ی یک ساعت و نیم (کلاسهای فوق فشرده)
16 جلسه ی یک ساعت و نیم (کلاسهای ترمیک، فشرده و دو روز در هفته ترمیک)
15 جلسه ی یک ساعت و نیم (کلاسهای یک روز در هفته پنجشنبه، جمعه و دو روز در هفته فشرده)
تمام آموزش های برنامه ریزی شده برای هر سطح، به زبان آموزان ارائه می شود و باید در نظر داشت فراگیری زبان دوم نیاز به تلاش و تمرین زبان آموز نیز دارد، پس بنابر آموزش های داده شده و تمرین های انجام شده از طرف زبان آموز پیشرفت وی مشخص می شود.
از اولین سطح دورهElementary تا پایان دوره Upper Intermediate دانشجو بایستی16 ترم را با موفقیت بگذراند که برای دوره های ترمیک 2 سال و برای دوره های فشرده 1 سال به طول می انجامد. (در صورت گذراندن سطوح بصورت فوق فشرده مدت زمان مورد نیاز از Elementary تا پایان Upper-Intermediate چهار ماه می باشد.) پس از گذراندن سطوح مبتدی و میانی دانشجو می تواند دانش زبانی خود را با شرکت در کلاسهای پیشرفته ارتقاء دهد.